Szanowni Podlodowcy,

w związku z tym, iż mamy jeszcze przed sobą parę zimowych wieczorów, postanowiliśmy pisać Poradnik podlodowca. Mam prośbę, abyście się dzielili z Kolegami po małym kiju swoją wiedzą na temat sprzętu na lód. Cenne są wszystkie porady i zdjęcia. Piszcie na adres: podlodowe@onet.eu

Każdy z nas…no może z wyjątkiem okoniarzy i pierwszych dni na lodzie:) wcześniej czy później musi sobie na czymś usiąść na lodzie:) Można oczywiście iść na łatwiznę i kupić stołeczek, ale można coś pokombimować i samemu zrobić:) 

Idealnie się sprawdza siedzisko z wiaderka po masie tynkarskiej – w miastach często widzimy jak ocieplają bloki. Polecam się tam udać a dostaniecie na bank za darmo piękne, sztywne wysokie wiaderko. Jak dołożycie koledze od rusztowań browarka – to da Wam pół arkusza styropianu 3 cm.

Od czego zacząć:

Zdejmijcie wieczko i wytnijcie w nim otwór przy krawędzi wieczka (nie tnijcie krawędzi!!!) Otwór ma mieć ok. 5×10 cm. Tym otworem będziecie wrzucali ryby i  będą z niego wystawały czubki wędek podczas transportu. Następnie połóżcie wieko na styropian i odrysujcie a potem zmniejszcie o 2 cm po obwodzie rozmiar i wytnijcie styropianowe koło. Koo przykleja się klejem z tuby lub silikonem. I macie super wytrzymałe, ciepłe w siedzisko i gotowe siedzisko podlodowca.

Naprawdę wierzcie mi – z takim wiaderkiem będziecie mieli wygodę przez kilka sezonów…. Powodzenia i prześlijcie zdjęcia swoich siedzisk:)