Szanowni Podlodowcy

dziś 8 stycznia 2017 r. sezon wędkarstwa podlodowego na Mazurach ogłaszam jako rozpoczęty:)!

Wszystkie duże akweny stoją. Na Śniardwach wędkowali 1 km od brzegu, ale jeszcze kilka dni z dalekim odchodzeniem trzeba poczekać według mnie. Następny weekend będzie idealny pod względem grubości lodu:) Dziś widziałem na lodzie łącznie 41 wędkarzy, z czego najwięcej na jeziorze Kocioł (14). Zatem jak widzicie mało kto się odważył już pojechać – lepiej niech te kilka dni pomrozi:) Dziś brały średnio – ja na szarpaka złowiłem łącznie 26 okoników – nie okoni:) Na jeziorze Wierzbińskim 4 wędkarzy miało ładne płocie, zaś na Szerokim Ostrowie po całodziennym wędkowaniu oprócz opalenizny i dobrego humoru w wiaderkach pusto – podlodowcy z Łomży powiedzieli że na patelnię złowili:)

Lód ma różnie od 9 cm na Tyrkle do 15 cm na małych jeziorkach. Śniardwy miały dziś oo 10 do 12 cm. Lód przeważnie czarny – zatem najbezpieczniejszy. Oczywiście musimy zawsze uważać wchodząc na lód, a szczególnie uważajmy na oparzeliska, na cieki uchodzące z jezior bo tam jak zawsze albo nie ma lodu albo cienka warstwa. 

W kolejnych raportach info z jezior: Śniardwy (Okartowo, Nowe Guty, Wysoki Brzeg i Szeroki Ostrów); Seksty (Zdory i Karwik); Białoławka; Tyrkło, Kocioł, Orzysz, Wierzbińskie, Kraksztyn i kilka małych.

Wpisy będę umieszczał jutro sukcesywnie – mam dużo zdjęć i muszę je pozmniejszać:) A Wy gdzieś byliście? – piszcie na adres podlodowe@onet.eu

jEZIORO kOCIOŁ 8 STYCZNIA 2017 R.